Художня гімнастика — це один з найбільш популярних, але при цьому молодих видів спорту. Вона почала зароджуватися лише в 19 столітті, тому вважається одним з наймолодших видів спорту у світі. Це цікавий та престижний напрям, шлях у якому починають з раннього дитинства. Проте чи дійсно корисний такий спорт? В цій статті ми розповімо, які переваги пропонує художня гімнастика для дітей в Сільвер Студіо, та чи дійсно існують недоліки для юних спортсменів.
Які переваги має художня гімнастика для дітей?
Якщо ви розглядаєте художню гімнастику в якості додаткових занять для своєї дитини, пропонуємо ознайомитися з головними перевагами такого вибору.
Оптимальний спорт для дітей дошкільного віку. Початок тренувань допускається вже з 3 років. В ідеалі, перші заняття краще відвідувати в період з 4 до 6 років. Це вік, коли діти мають рухливі суглоби та м'язи, тому чудово переносять розтяжку. Проте травмонебезпечність гімнастики набагато нижча, ніж у інших видах спорту.
Фізичний розвиток. Художня гімнастика дуже корисна у період зростання організму. Вона сприяє формуванню м'язового корсета, правильної постави, розвитку витривалості і координації.
Дисципліна. Спорт, незалежно від обраного виду, є основою у формуванні сили волі та завзятості. Завдяки старанності дитина може дорости до професійного спорту, навіть якщо в перші роки результати були середніми.
Впевненість у собі. Будь-які групові заняття, змагання та публічні виступи дуже корисні для соціальної адаптації дитини, адже допомагають боротися з сором'язливістю.
Можливі зайняття просто для загального розвитку. Не обов'язково підкорювати олімпійські висоти. Художня гімнастика може бути однією з повсякденних активностей. Якщо ви не плануєте виростити олімпійських чемпіонів, достатньо відвідувати заняття для розвитку грації та почуття ритму, а також підтримки фізичної форми.
Також не варто забувати про формування правильного оточення. У юних спортсменів в більшості випадків менша схильність до контакту з поганими компаніями та шкідливих звичок.
Недоліки художньої гімнастики
На жаль, художня гімнастика для дітей має і певні недоліки.
Регулярні великі навантаження. Заздалегідь потрібно підготуватися морально до постійної втомлюваності дитини та можливих скарг на труднощі. Важливо надавати всебічну підтримку та мотивувати юних спортсменів.
Біль та травмування. Через заняття можуть боліти м'язи. Також не виключені професійні травми.
Фінансові вкладення. Художня гімнастика є доволі дорогим видом спорту, перш за все, якщо говорити про форму для виступів (коли мова йде про професійний спорт).
Також з часом виникають відставання від шкільної програми. Оскільки тренування займають чимало часу, на всі інші справи його може не вистачати. Якщо ваша дитина буде займатися професійною гімнастикою, кількість тренувань зросте, режим стане більш жорстким. Навантаженість і втома провокують відставання в школі.
Протипоказання до тренувань з художньої гімнастики
Як і будь-який інший вид спорту, художня гімнастика має певні протипоказання. Для професійних занять необхідно отримати довідку від лікаря, що дитина може займатися гімнастикою. Для більш дорослих дівчат необхідна спеціальна медична комісія по декілька разів щорічно. Серед категоричних протипоказань порушення:
нервової системи;
серцево-судинної системи;
опорно-рухового апарату.
Також варто попередньо проконсультуватися з лікарем, якщо у дитини є захворювання щитоподібної залози.
Якщо ж протипоказань немає, а бажання займатися художньою гімнастикою присутнє, рекомендуємо спробувати опанувати цей напрям разом з висококваліфікованими тренерами в Сільвер Студіо.